wz
Titulní strana
Knižní předloha
Rody
Budovy
Jednotky
Tipy & Triky
Screens
OdkazyPočet návštěv celkem:

Jednotky

Sand Worm
Písečný červ. Pohybuje se pouze po poušti. Požírá veškeré jednotky, které zůstanou stát nebo se pohybují po písku. Ani jeden národ ho nedokáže ovládat.


Harvester
Harvester. Neozbrojená jednotka. Slouží k sečení koření. Při koupi Rafinerie na koření získáváme jednoho Harvestera zdarma.MCV.jpg
MCV. Neozbrojená jednotka. Jediná funkce této jednotky je stavba další základny.Light Infantry
Lehká pěchota. Nejslabší jednotka ve hře.
Heavy Troopers
Trooper pěchota. Silnější než lehká pěchota, mohou ji vyrábět Harkonenové a v omezené míře Ordosové.Combat Trike
Combat trike. Nejslabší motorizovaná jednotka. Pro boj se příliš nehodí. Jejím hlavním účelem je průzkum nepřátelské základny, protože dosahuje vysoké rychlosti oproti ostatním jednotkám.


Ordos Raider Trike
Combat Ordos trike. Jednotku mohou vyrábět pouze Ordosové. Je absolutně srovnatelná s Combat trike. Jenom palebná síla je slabší.


Quad.jpg
Quad. Stejně jako Combat trike slouží spíše k průzkumu než pro boj. Ovšem jeho palebná síla je větší.Combat Tank.jpg
Combat tank. Tank použitelný jak pro obranu tak i pro útok. Jako všechna pásová vozidla dokáže přejíždět lidské jednotky.Siege Tank
Siege tank. Oproti Combat tanku má dvojitou palebnou sílu. Bez tohoto tanku by útok na nepřátelskou byl nemyslitelný.Rocket Tank
Rocket tank. Pro boj s nepřátelskými vozidly je nevhodný. Díky jeho dalekému dosahu střel, dokáže útočit na střílnu bez její odvety. Oproti ostatním obrněným jednotkám má poměrně málo životů.

Carryal
Carryal. Slouží jako transportní jednotka. Neozbrojená. Nosí Harvestery z pole do Rafinerie na koření. Také odnáší poškozené tanky do Opravny.


Ornithopter
Ornithopter. Útočná letecká jednotka. Mohou ji vyrábět Atreidové a Ordosové.Devastator
Devastátor. Speciální jednotka Harkonenů. Asi nejsilnější jednotka ve hře. Po jejím zničení se dostaví výbuch, který zničí vše v nejbližším okolí.


Fremen
Deviator. Speiální jednotka Ordosů. Dokáže "obarvit" nepřátelskou motorizovanou jednotku, kterou můžeme potom na krátkou dobu řídit. Stejně jako Devastator a Sonic ji můžeme vyrábět až po postavení budovy IX.

Sonic Tank
Sonic tank. Speciální jednotka Atreidů. Je výbornou útočnou jednotkou. Dokáže stejně efektně ničit budovy i všechny nepřátelské jednotky. Její výhodou je, že dokáže poškodit více budov i jednotek současně.

Death Hand
Řízená raketa. Dostupná pouze v Paláci Harkonenů. Nejsilnější varianta Paláce. Můžeme ji vyslat na kterékoli místo na mapě. Jedinou její nevýhodou je přesnost. Ne vždy zasáhne vytyčený cíl.

Fremen
Fremeni. Dostupní pouze v Paláci Atreidů. Ačkoli v knižní předloze měli velkou roli. V Duně 2 hrají pouze podřadnou roli. Tito vojáci sice znepříjemňují situaci nepříteli, ale válka se jenom s nimi vyhrát nedá.

Saboteur
Sabotér. Dostupný pouze v Paláci Ordosů. Nejslabší varianta Paláce. Může jednorázově zničit nepřátelskou budovu nebo jednotku.


Sardaukar
Sardaukar. Nemůže ji výrábět žádný rod. Jedná se o speciální pěší jednotku císařských vojsk. Setkáme se s nimi poprvé ve 4. kole a potom v posledních kolech.ZPĚT NA ZAČÁTEK


Webmaster: Vladimír Havlík, havlikvl(at)seznam.cz ©2010